Kategoria: Zabytki

1 · 2 · następna strona »
 • Zamki, pałace »

  Zamki, pałaceZamki w Polsce: zamki, pałace i dwory obronne, zdjęcia, informacje, dokładny opis dojazdu, porady jak szukać.

  Data dodania: 16 11 2005 · szczegóły wpisu »
 • Największy budynek na świecie »

  Największy budynek na świecieNajpiękniejsze budowle i budynki świata: world trade center, empire state building, big ben, sydney opera, eiffla, petronas towers; galeria, zdjęcia, opisy, artykuły, rekordy, największy budynek na świecie, najdłuższy most, katedra, linki, kalendarium.

  Data dodania: 11 04 2006 · szczegóły wpisu »
 • Siedem cudów świata »

  Siedem cudów świataNa stronie zawarte są informacje na temat siedmiu cudów świata starożytnego. Kolos rodyjski, latarnia morska w Faros, mauzoleum w Halikarnasie, piramida Cheopsa w Gizie, posąg Zeusa w Olimpii, wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie, świątynia Artemidy w Efezie.

  Data dodania: 29 06 2006 · szczegóły wpisu »
 • Najstarsze zabytki Polski »

  Najstarsze zabytki PolskiInowrocław - nieoficjalna strona miasta. Znajduje się tutaj historia miasta, galerie i fotografie. Poznasz sławnych ludzi związanych z miastem i okolicami, a są to m.in. Wilkoński, Kasprowicz i Przybyszewski. Dotrzesz do uroków uzdrowiska oraz kopalni soli.

  Data dodania: 21 07 2006 · szczegóły wpisu »
 • Sztolnie, stare kopalnie, podziemne trasy »

  Sztolnie, stare kopalnie, podziemne trasyPodziemia, stare kopalnie, Riese, sztolnie - opisy i fotografie podziemnych tras turystycznych w Polsce - sztolnie, podziemia, kopalnie, podziemne trasy, trasy turystyczne, fotografie podziemii, fotografia podziemia

  Data dodania: 16 02 2007 · szczegóły wpisu »
 • Zabytki podkarpacia »

  Zabytki podkarpaciaZabytki Podkarpacie, to serwis z bazą zabytków województwa podkarpackiego. W portalu można znaleźć zabytkowe kościoły, cerkwie, dwory, pałace, kirkuty, a nawet kapliczki. Każdy zabytek ma co najmniej 4 zdjęcia, dane adresowe, opis oraz współrzędne geograficzne.

  Data dodania: 14 10 2009 · szczegóły wpisu »
 • Katedra Wawelska »

  Katedra WawelskaStrona przedstawia wycieczkę wirtualną składającą się z 3 panoram sferycznych wykonaną wewnątrz Katedry na Wawelu. Dzięki tej prezentacji, każdy ma możliwość przyjrzenia się z bliska szczegółom wystroju Katedry. Na co dzień w Katedrze jest wielu turystów, więc tutaj jest okazja oglądnąć Katedrę w spokoju.

  Data dodania: 09 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Autovetus - samochody zabytkowe »

  Autovetus - samochody zabytkoweZajmujemy się wynajmowaniem, renowacją oraz pomocą w renowacji oldtimerów. Stale poszerzamy naszą ofertę o nowe usługi oraz pojazdy, dlatego zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony. Wkładamy wiele serca w to, aby jakość naszych samochodów oraz usług była na jak najwyższym poziomie. Chcemy pokazać Państwu jak niesamowity i intrygujący może być świat oldtimerów oraz pojazdów robionych na zamówienie. Mówiąc krótko - Autovetus, to samochody z duszą.

  Data dodania: 19 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Zwiedzanie Wrocławia »

  Zwiedzanie WrocławiaStrona o Wrocławiu - co powinno się zobaczyć, co koniecznie powinno się zwiedzić we Wrocławiu.
  Przedstawiamy atrakcje Wrocławia, ciekawe miejsca i interesujące zabytki. Wszystkie najciekawsze miejsca są zilustrowane fotografiami oraz szczegółowymi opisami. Wrocław to zajmujące miasto warte zwiedzenia, miasto które słynie z tętniącego życiem rynku, średniowiecznego kompleksu budowli na Ostrowie Tumskim czy znanej w całej Polsce i na świecie Panoramy Racławickiej - uformowanej dla uczczenia nej rocznicy powstania kościuszkowskiego. Warto również odwiedzić Tereny Wystawowe z Halą Stulecia wraz z Ogrodem Japońskim i Ogrodem Zoologicznym.
  Przechadzka prowadzącą nad brzegiem Fosy Miejskiej Promenadą to nie tylko błogi relaksacyjny spacer wśród zieleni. Na trasie czeka nas wiele ładnych widoków.

  Data dodania: 09 09 2011 · szczegóły wpisu »
 • Twierdza Kostrzyn »

  Twierdza KostrzynNieoficjalna strona o mieście Kostrzyn nad Odrą i jego okolicach. Na stronie znajdziemy mapę POI przedstawiającą dworce oraz zabytki. Zdjęcia z serwisu Panoramio, stworzone przez wielu autorów. Historyczne fakty z regionu Kostrzyna, opisy zabytków i ich lokalizacja. Interesujące miejsca oraz ciekawostki w Kostrzynie.

  Data dodania: 13 09 2011 · szczegóły wpisu »
 • Zwiedzanie Poznania »

  Zwiedzanie PoznaniaPoznań to miasto zlokalizowane nad Wartą w środkowo-zachodniej Polsce.
  Miasto szczyci się wielką ilością muzeów, ładnymi kościołami, olśniewającą architekturą oraz żywymi uliczkami. W otoczeniu centrum jest sporo historycznych i ślicznych otwartych przestrzeni jak Cytadela, Park Chopina. Nieco później można odnaleźć kilka naturalnych i sztucznych jezior, takich jak Malta, Rusałka czy Kiekrz, gdzie w w gorącej porze mieszkańcy i turysci odnajdą mnogość zabaw i imprez.
  Poznań to miasto zabytkowe, znajduje się tutaj Ostrów Tumski miejsce gdzie powstał najstarszy kościół.
  Perłą starego miasta jest przepiękny renesansowy Ratusz z zajmującymi koziółkami, pukającymi się w każde południe.
  W sąsiedztwie rynku odkryjemy barokową Farę ze słynnymi organami.
  Najmłodsza zabytkowa dzielnica, postawiona wokół zamku Cesarskiego wzniesionego przed 100 laty. Środek dzielnicy tworzć Plac Mickiewicza, na którym znajduje się pomnik wieszcza.
  Poznań to w najwyższym stopniu zielone miasto Polski, jest tu moc parków, zwiedzać można obszerny 17-hektarówy Ogród Botaniczny, z intrygującym zespołem głazów narzutowych.
  Zapraszamy też na Sołacz, do ekskluzywnej dzielnicy stuletnich willi miejskich, które przystają do Parku Sołackiego, przez który przepływa rzeczka Bogdanka.
  Aby poznać najważniejsze i fascynujące miejsca w Poznaniu, wejdź na naszą stronę.

  Data dodania: 28 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Serwis miłośników starych samochodów »

  Serwis miłośników starych samochodówJesteś miłośnikiem pojazdów zabytkowych? Idealnie trafiłeś! Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko ogłoszenia, zdjęcia ale także m.in. artykuły. Dzięki nim dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. A może chciałbyś porozmawiać z kimś? Podzielić się swoimi doświadczeniami? Nic trudnego - wystarczy wejść na nasze forum! Możesz również dołączyć do klubu. Nie czekaj tylko wchodź na nasz portal i zapisuj się! Wpisowe kosztuje tylko 10zł! A jakie są korzyści z tego? Kliknij w zakładkę ''Klub'' i wszystkiego się dowiesz.

  Posiadanie oldtimera jest czymś niezwykłym. Same naprawy i pielęgnacja dają wiele frajdy, lecz wiąże się to z pewnymi, czasami przykrymi i uciążliwymi obowiązkami, o których nie należy zapominać aby móc w pełni cieszyć się z samochodu. Niemalże każdy samochód zabytkowy wymaga szczególnej troski ze strony właściciela.
  Oto kilka ciekawych bardzo znanych ale dziś już oldtimerów:

  Data dodania: 09 11 2011 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »

Zabytki - nowa strona:

Adres: